Повітряні теплові насоси. Принципові особливості повітряних теплових насосів.

Основна відмінність повітряного теплового насоса від всіх інших - простота установки і експлуатації. Такий тепловий насос має зовнішній і внутрішній блоки, з'єднані між собою магістраллю, по якій циркулює холодоагент. Зовнішній блок встановлюється зовні будівлі на будь-якій висоті, а внутрішній - у відведеному для нього приміщенні.

Особливістю роботи повітряного теплового насоса є залежність ККД від температури зовнішнього повітря. Залежно від моделі, холодоагенту, потужності і типу компресора, ефективна робота повітряного теплового насоса може забезпечуватися при температурах нижче нуля і залежить від технічних особливостей моделі. Деякі ТН забезпечують ефективну роботу при температурах до -10 градусів.

Як правило, всі повітряні теплові насоси комплектуються додатковими тенами для підігріву води до необхідної температури. Вони починають працювати в тому випадку, коли температура зовнішнього повітря досягає певної позначки і сам тепловий насос не справляється зі своїми функціями. Таке технічне рішення дозволяє забезпечити нормальну роботу системи при будь-яких умовах.

Повітряні теплові помпи невеликої потужності, як правило, до 5 кВт, найчастіше випускаються у вигляді моноблоків. У такому виконанні він не вимагаю установки роздільних зовнішнього і внутрішнього блоків, для їх монтажу досить встановити один блок всередині приміщення і під'єднати до нього повітроводи, провідні на вулицю.

Установка повітряного теплового насоса доцільна в тому випадку, коли немає можливості монтажу геотермального поля, буріння свердловин або укладання теплообмінника у водойму. Простота установки істотно знижує її вартість, за рахунок чого він вигідно відрізняється від грунтових і теплових насосів.

Окремо можна розглянути установку повітряного теплового насоса на підприємствах і виробництвах, які скидають надлишки тепла. При правильній установці і виконанні відповідних розрахунків, ККД такої системи може досягати 450-500%. У сфері індивідуального та приватного будівництва найбільш доцільна установка повітряних теплових насосів в південних регіонах країни, де середня температура взимку не опускається нижче -10 градусів та в просторих приміщеннях, оскільки це дозволяє рівномірно поширювати тепло по всьому приміщенні.

Автор: Субмарина
1.08.2018 (19:33)