Що потрібно знати при покупці будинку

Що потрібно знати при покупці будинку

Звичайно хочеться купити будинок дешевше, а в випадку чого, продати дорожче або хоча б залишитися при своїх. Але коли поспішаєш та намагаєшся на усьому економити – виникає ризик покупки нерухомості на емоціях. Такі гонки часто закінчуються додатковими витратами на підключення комунікацій та капітальний ремонт.

На що звернути увагу при покупці будинку з ділянкою

Важливо, щоб покупець розумів: навіть на недобудований будинок має бути свідоцтво про реєстрацію, що враховує особливості недобудованих об'єктів. Відсутність зазначеного документа може мати плачевні результати: об'єкт можуть визнати незаконним будівництвом та знести. При покупці нерухомості важливо:

 • Проаналізувати розташування будівель – вони повинні перебувати на території ділянки що купується.
 • Тип споруди повинен збігатися з документальними даними.
 • Реальні будови та об'єкти на плані повинні збігатися.
 • Розміри ділянки та дані кадастрового плану повинні бути ідентичні. Ця відповідність допоможе допоможе уникнути проблем з сусідами, адже ситуації, коли дані кадастрового документа та реальне положення речей різняться, не виняток.

Якщо вас цікавить законний продаж будинків Чортків, то можна пошукати підходящі варіанти в базі перевіреної нерухомості сайту DOM.RIA. Під перевіреними будинками маються на увазі об'єкти, вивченням яких займався інспектор. Він зафіксував стан всіх приміщень камерою з круговим оглядом. Завдяки програмі перевірених оголошень DOM.RIA вдалося стати №1 серед сайтів в Україні, конкуруючих на ринку нерухомості.

Місце знаходження

Є люди, які спеціально купують будинок подалі від міста. Але якщо в сім'ї є діти, то слід подумати про відстань до школи або дитячого садка. Якщо їх немає поблизу, то в родині обов'язково повинен бути автомобіль. Крім цього зверніть увагу на наявність в районі забудови громадського транспорту та продовольчого магазину. Важливим моментом є наявність асфальтового або іншого покриття вулиці або під'їзної дороги, а так само її освітлення в нічний час.

Внутрішній огляд будівлі

Хороший будинок визначається не тільки зручним плануванням, та якістю виконаних робіт та матеріалів, що застосовувалися при будівництві. Професійний технічний висновок про його стан зможуть дати тільки фахівці. Та найкраще з цього питання звернутися в компанію по експертній оцінці нерухомості. У ній працюють фахівці, що займаються цими питаннями вже багато років.

Зовнішній огляд

Оглядаючи будинок зовні, переконайтеся у відсутності тріщин на стінах та в облицювальних покриттях. Якщо фасад будівлі покритий сайдингом або має навісний вентильований фасад, то побачити можливі пошкодження ви не зможете. В цьому випадку необхідно довірити технічну експертизу стану будинку фахівцям з компанії з продажу нерухомості.

Переконайтеся в наявності відмостка по всьому периметру будівлі. Він забезпечує захист фундаменту та забезпечує довговічність всієї будови. Огляньте водостічну систему, яка повинна відводити дощову воду не розмиваючи ґрунту.

Документи що оформляються при покупці

Перевірку комплекту документів що подаються при угоді найкраще доручити фахівцеві, який має досвід купівлі-продажу житлових та дачних будівель. Під час укладання угоди на продаж житлового будинку продавець зобов'язаний надати в нотаріальну контору наступні документи:

 • технічний паспорт з планами кожного поверху та схемою ділянки з нанесенням усіх господарських будівель;
 • акт комісії з приймання закінченого будівельного об'єкта в експлуатацію;
 • виписку з реєстру БТІ;
 • документи про право власника на збудоване приміщення;
 • особистий паспорт та ідентифікаційний код;
 • державний приватизаційний акт на землю;
 • документи по експертній оцінці будинку та ділянки, що продається;

Документи, які не є обов'язковими, але їх наявність бажана при покупці будинку:

 • довідки від комунальних служб про відсутність заборгованості по поточних платежах;
 • довідка про прописаних в будинку людей;
 • довідка з податкової інспекції про відсутність заборгованості зі сплати податків за користування землею.

Необхідна наявність постанови місцевої адміністрації про надання земельної ділянки у власність та підтверджене свідчення. Без цих документів ви зможете купити тільки будови, але не землю.

Помилки які найбільш часто зустрічаються при покупці будинку

Як показує практика, серед всіх неправильно оформлених угод на купівлю-продаж будинку найбільш часто зустрічаються такі три:

 • у продавця при правильно оформленому будинку відсутні права на землю;
 • на офіційно оформленій земельній ділянці продається не зареєстрована споруда;
 • шахрайський продаж за підробленою довіреністю.

У першому випадку закон не дозволяє новому власнику повністю розпоряджатися землею, наприклад, продати ділянку або наслідувати її. Оскільки земля не належить власнику будинку, частина ділянки може бути передана іншій особі. Якщо купується не зареєстрований будинок, то він вважається самовільною побудовою та зареєструвати його надалі без судових розглядів буде дуже складно.

Автор: Субмарина
25.01.2019 (17:27)