Як і чим утеплити своє житло

Як і чим утеплити своє житло

Безперервно зростаючі ціни на енергоносії змушують все більшу кількість людей замислюватися про способи максимального збереження тепла в своїх оселях в холодну пору року, що дозволяє значно економити кошти, необхідні на його обігрів. Єдиним способом вирішення цього завдання є якісне утеплення будинків та квартир, і попит на цей вид робіт безперервно зростає.

Сьогодні застосовуються два способу утеплення житла: зсередини і зовні. Однак переважна більшість професіоналів стверджують, що утеплення квартири зовні (як і вдома) набагато краще, ніж утеплення зсередини. Пов'язано це з тим, що внутрішнє утеплення супроводжується зміщенням будівельної точки роси (температури випадання конденсату) на внутрішню поверхню стіни (стелі), в результаті чого відбувається зволоження як самої стіни, так і утеплювача. Це призводить до додаткових тепловтрат, розвитку грибка і цвілі, промерзання стін і, як наслідок, швидкого руйнування утепленого таким способом будови.

Однак в деяких ситуаціях утеплити житло зовні не представляється можливим. Це стосується квартир багатоповерхових будинків, стіни яких, наприклад, межують з шахтою ліфта або неопалюваним приміщенням. Тоді внутрішнє утеплення стін стає єдиним способом боротьби з холодом. В такому випадку монтажні роботи повинні проводитися виключно силами професіоналів, здатних чітко дотриматися всіх вимог технології.

Найпопулярніший утеплювач

Стіни цегляних і панельних будинків радянського періоду забудови володіють низькими теплоізоляційними характеристиками і є одним з основних каналів витоку тепла. Тому утеплення фасадів будівель є найбільш радикальним способом запобігання тепловтрат, і попит на такі роботи безперервно зростає.

Ринок утеплювачів сьогодні пропонує безліч різних матеріалів для зовнішнього утеплення стін, що розрізняються за технічними характеристиками, екологічності та, природно, вартості: пінополістирол (пінопласт), теплоізоляційна штукатурка, базальтовий утеплювач (мінеральна вата). Ціна утеплення фасаду в Києві, як і будь-якому іншому місті, залежить, перш за все, від вибору утеплювача.

Якщо говорити про доступність цін для більшості населення, то пінопласт для утеплення стін є самим бюджетним варіантом. При цьому він не тільки дешевий, але і володіє дуже цінними технічними характеристиками і має масу переваг перед іншими утеплювачами. Перш за все, пінополістирол (пінопласт) є прекрасним звуко- і теплоізолятором, завдяки величезному обсягу повітря або інертного газу, зафіксованого в його порах. Крім цього він дуже легкий, не виробляє додаткового тиску на фундамент і перекриття, легко ріжеться і зручний в роботі. На його поверхні не можуть розвиватися грибки і цвіль. Він прекрасно витримує широкий інтервал температур (від - 40 до + 40 градусів Цельсія). Крім перерахованого він ще і довговічний, термін його експлуатації, при чіткому дотриманні технології утеплення, становить до 60 років.

Перераховані переваги пінопласту роблять його найбільш популярним з усіх застосовуваних нині матеріалів для утеплення будівель. До нечисленних недоліків можна віднести низьку стійкість до механічних навантажень і досить високу пожежонебезпечність. Однак при якісному та професійному проведенні монтажних робіт їхню соціальну значимість практично зводиться до нуля.

Автор: Субмарина
6.10.2018 (15:43)