Як вибрати тканину для вишивки
Сьогодні існують різноманітні тканини для вишивки. Тип полотна, який вам потрібен для роботи, залежить від особливостей вишивки, що виконується. У цьому матеріалі знайдете поради щодо правильного підбору матеріалу для творчості. Якщо бажаєте піти простішим шляхом, завжди можна купити вишите плаття.
В першу чергу потрібно враховувати вагу проекту в цілому. Тканина повинна витримувати загальну вагу вашого проекту. Легкий матеріал, ймовірно, буде тягнутися і розтягуватися, якщо на ньому є важка пряжа, бісер і стрічка. Більш груба тканина необхідна для дизайну з використанням шерсті, бісероплетіння та аналогічних щільніших шовних матеріалів. Наприклад, дизайн з букетом вишитих стрічками квітів буде важчим, ніж дизайн простих вишитих хрестиком рослин. Якщо необхідно додати такі елементи, як ґудзики, бантики, бісероплетіння або інші елементи, знадобиться міцна тканина, яка добре тримає форму. Наприклад, ніжний і легкий матеріал найкраще підійде для простої роботи, а більш важке полотно стане ідеальним для довгих стібків з вовною. Якщо потрібно купити українську вишиванку, звертайтесь до спеціалізованих магазинів.
Враховуйте вагу нитки (бавовна, пряжа, шовк, стрічка). Тканина повинна витримувати вагу і ширину використовуваної нитки. При виборі матеріалу слід дещо враховувати. Тонка нитка не витримає занадто важку тканину, в той час як груба нитка може привести до того, що тендітний матеріал розколеться. Плетіння тканини має витримувати тиск ширини нитки, що проходить через неї.
Перевірте міцність і довговічність тканини. Плетіння полотна має бути досить міцним, щоб утримувати нитки на місці. Будьте уважні до «кількості ниток». Це відноситься до тканини і визначає її здатність пропускати голку без труднощів. Набагато простіше виконати проект зшивання на полотні з нещільним переплетенням, ніж з щільним. Тканини з рихлим переплетенням включають бавовну, муслін, льон, аїду (найчастіше використовується для вишивки хрестом, а не в якості одягу або швейної тканини).
Більш слабкі переплетення не будуть здатними утримувати нитки, але стануть ідеальними для грубих ниток. Бавовна, шерсть і льон – це щільні переплетення, які підходять для вишивання нитками або стрічкою. Матеріали з повним плетінням, як правило, дозволяють виконувати зшивання, яке не має отворів або зазорів між рядками. Щільна ткана тонка тканина, така як шовк або вуаль, може бути більш придатною, якщо використовуєте вишивку в стилі ниткового живопису, дозволяючи чітко виділити всі рядки.
Читайте также:
- Малоизвестная студия разрабатывает дебютный проект The Soul Keeper
- Классическая игра Crusader: No Remorse от ЕА готова радовать поклонников
- Лаборатория Storelab – быстрое восстановление информации с жесткого диска любого производителя
- Тим Кук рассказал об успехах App Store и анонсировал игру Super Mario на iOS
- Android атаковал опасный технологический вирус