Лодзь — осередок арт-культури

Лодзь — місто, що знаходиться у географічному центрі Польщі. Досить невелике саме по собі, тим не менше воно займає третє місце у країні за чисельністю населення. Місто було великим центром текстильної промисловості у XIX–XX століттях, у більш сучасні роки — центром кінематографії та мультиплікації.

Лодзь — осередок арт-культури

Під час прогулянки старим містом у нас склався образ досить затишного місця з доброзичливими й простими людьми. Центральна вулиця Пьотрковська є основною променадою міста, та що там міста! Це найдовша променада у всій Польщі, яка складає 4,2 кілометра, а також найдовша шопінг-стріт у Європі! Тут пречудово вмістилися череда пабів і ресторанчиків, галереї, дивні міські скульптури, чисельні парковки для велосипедів, лавочки для душевного спілкування, магазини взуття та інша інфраструктура, яка має бути присутня у розвинутому середовищі. Також саме тут можна здiйснити реєстрацію фірми в Польщі. Тут навіть є меморіальна кладка з бруківкою довжиною 340 метрів під назвою пам’ятник Жителям Лодзі межі тисячоліть, і на кожній вказано ім’я спонсора цього пам’ятника. Є також своя алея зірок із зазначеними на плитах іменами акторів, режисерів та операторів міста. І все це на фоні старих будинків еклектичного стилю ХІХ століття. Пішоходи, велосипедисти, а іноді й автівки зручно почуваються тут поруч один з одним. Усе перебуває у дуже приємній гармонії.

Говорячи про Лодзь, неможливо промовчати про історію цього міста. Адже це один із відомих центрів польського кінематографа. Саме тут народилися такі популярні в радянські часи фільми, як «Ва-Банк», «Чотири танкісти і собака», «Ставка, більша за життя». У місті й досі працює Вища школа кінематографії, яку, до речі, закінчив режисер фільму «Ва-Банк» Юліуш Махульський. Школа до сьогодні готує кадри. Конкурс на вступ залишається досить високим. Стати студентами можуть у тому числі й іноземці, навіть на пільгових засадах за умови володіння польською мовою.

Окрім спеціаліств з кіномистецтва, Лодзь випускає фахівців з дипломом європейського зразку з інших спеціальностей, і серед них є чимало українців. Наприклад, в Університеті політехніки Лодзі вчиться 10 % студентів з українськими паспортами.

Місто продовжує дихати старим кінематографом. В оформленні сучасних готелів часто зустрічаються елементи старого кіно. Так, побудований лише у 2013 році на місці бувшої студії кінематографії розкішний готель Hilton DoubleTree має свій кінозал, велику концертну залу та артзал. Вражаюче! До речі, за останні п’ять років у Лодзі відкрилося близько десяти готелів категорії 3 та 4*, не враховуючи апартаменти, хостели та більш дешеві варіанти для проживання.

Власне старе кіно тут можна подивитися просто неба. Увечері в молодіжному арт-районі Centrum OFF Piotrkowska ми потрапили до безкоштовного літнього кінотеатру, де демонстрували старі фільми на мові оригіналу. Це був показ чорно-білого італійського фільму. Також ретро-картини можна переглянути у кінотеатрі Музею кіномистецтва. Старе кіно тут дуже люблять і шанують…

Як створюються анімаційні фільми, вам залюбки розкажуть у Музеї мультстудії Se-Ma-For. Обов’язково завітайте сюди, особливо якщо ви з дітьми! На другому поверсі й досі працює мультстудія, де народжуються нові короткометражні анімаційні фільми. Стрічки цієї студії перемагають на міжнародних анімаційних фестивалях!

Що стосується мешканців міста, які є невід’ємною частиною його дивовижної атмосфери, то чемність і бажання допомогти — основні характеристики. Головна публіка центральної вулиці — це молодь. Здається, молодим людям тут досить затишно, вони не прагнуть виїхати у велике місто, їх цілком влаштовує доволі цікаве життя Лодзі. Модний арт-квартал Centrum OFF Piotrkowska збирає творчу молодь — тих, хто хоче долучитися до арт-культури та просто модної тусовки лодзької молоді; виступи музикантів, арт-бутіки і кафе трохи схожі на львівські…

У продовження теми арт-руху, у місті на стадії добудови великий проект — арт-кластер ЕС-1, побудований на базі колишньої ТЕС, яка припинила свою роботу у 2000 році. Планується, що він буде першим у Польщі великим об’єктом арт-мистецтва та наукової діяльності для молоді.

Источник: http://gmconsulting.com.pl/blog/uk/rejestracija-firmy-ta-wiediennia-biznesu-w-polszi/

Автор: Субмарина
5.10.2014 (02:37)