На що звернути увагу при виборі прямокутних повітропроводів?

На що звернути увагу при виборі прямокутних повітропроводів?

Щоб забезпечити нормальний повітрообмін і рівень вологості в житловому або офісному приміщенні з герметичними вікнами і вхідними дверима, власники намагаються облаштувати ефективну систему вентиляції. Але, що робити, якщо круглі труби вентиляції псують весь інтер'єр? Звичайно використовувати прямокутні повітропроводи, які виглядають більш гармонійно на видимих ​​місцях.

З чого роблять прямокутні повітроводи?

Плоскі повітроводи щільніше прилягають до поверхні, ніж вироби круглої форми, володіють великою кількістю варіантів типорозміру і високою пропускною здатністю. Виготовляються вони з різних матеріалів: металу, склотканини, металопластику та пластику.

Металеві повітроводи

Металеві повітроводи мають стандартну довжину 125 мм, з'єднуються в єдину конструкцію за допомогою фланців. Можливий і безфланцевий тип з'єднання, коли секції труб кріпляться між собою бандажем з металевих рейок і смуг тонкостінного металу. Застосовуються металеві повітроводи для спорудження систем вентилювання, димоходів, витяжок в житлових будинках, офісах, виробничих об'єктах будь-якої поверховості. Для їх виготовлення в основному застосовують:

  • оцинковану сталь товщиною 0,55 — 1,2 мм;
  • нержавіючу сталь товщиною 0,5 — 0,8 мм;
  • низьколеговану сталь;
  • алюмінієвий сплав.

Плюси і мінуси використання металевих виробів

Прямокутні металеві повітроводи мають наступні переваги:

  • Пожежна безпека. Металеві трубопроводи відносяться до 0-го класу вогнестійкості.
  • Кільцева жорсткість. Вона у повітропроводів з металу досягає максимального значення. Тому металеві вентиляційні системи володіють високою конструкційною міцністю, здатні витримати значний рівень внутрішнього тиску.
  • Великий термін служби.
  • Використання малої кількості кріпильних виробів при складанні.
  • Висока пластичність, тому канали зберігають цілісність не тільки при статичному, але і динамічному навантаженні. Деякі види металевих повітропроводів (гнучкі) можуть згинатися під будь-яким кутом без застосування фітингів.
  • Можливість застосування елементів сполучення або арматури нестандартних розмірів, виготовлених самостійно.

Що буде з приміщенням якщо не правильно розрахувати?

Якщо розміри перетину повітропроводів занадто малі відбудеться зростання швидкості повітряного потоку, що призведе до збільшення гучності в кімнаті, зниження ефективності роботи витяжки. Для приміщень це загрожує появою плям вогкості, цвілі і грибкових відкладень на поверхні стін і стелі, запотіванням шибок і їх промерзанням в зимовий період.

Автор: Субмарина
8.10.2021 (22:41)