Топ 10 цікавих фактів про серію книг "Коти Вояки"

Для прихильників популярних романів Ерін Хантер в нас є цікава інформація про книги «Коти-Вояки»: звідки автори черпають натхнення, що приховується за образами та сюжетними поворотами, та скільки фанатів нараховує серія? Відповіді на ці та інші питання ми вирішили розкрити у форматі 10 фактів.

Що варто знати про цикл романів «Коти-Вояки»

Книги написані у жанрі пригодницького фентезі. В них розповідається про племена диких котів, які живуть за власними суспільними нормами та законами: вони будують відносини, захищають власні кордони та піклуються про порядок всередині своєї спільноти. Дізнаймося про цикл детальніше?

 1. Один псевдонім на чотирьох

Далеко не всі читачі знають, що насправді історія пишеться «у вісім рук». Хоча на всіх романах «Коти-Вояки» автор зазначається Ерін Хантер, під цим псевдонімом працюють Кейт Кері, Черіт Болдрі, Тай Сазерленд та редактор Вікторія Холмс. Жінки пишуть книги по черзі, від чого історія виходить ще більш різноманітною, динамічною та захоплюючою. 

 1. Історія створення

Перед виходом першого роману редактор Вікторія Холмс стверджувала, що не була у захваті від ідеї видавництва. Вона зізнається: мала сумніви щодо повноти сюжету та його можливостей. Надалі автори настільки захопилися створеним світом і назбирали стільки матеріалу, що серію розширили на шість романів, а згодом – і на цикли.

 1. Джерело ідей

Автори зізнаються, що надихаються спостереженнями за домашніми улюбленцями, прогулянками лісом, а також роботами інших відомих письменників, серед яких Д. Р. Р. Толкін, У. Шекспір, Д. К. Роулінг.

 1. Історія, довжиною в 20 років

8 циклів, 14 спеціальних видань та 21 новела – творчий доробок приємно вражає не лише поціновувачів цього циклу, але й літературознавців. Якщо ви тільки починаєте знайомство з твором, рекомендуємо звернути увагу на послідовність книг «Коти-Вояки», щоб відкривати для себе історію в хронологічному порядку.

 1. Екранізації та п’єси

Існують і додаткові видання в форматі «манга», а також п’єси та розповіді. В них ідеться про пригоди головних героїв, відомих з основних циклів.

 1. Чим ще може похизуватися світ котів

З ростом популярності серії причетних до створення її фантастичного світу стає дедалі більше. Сьогодні це не лише автори та колектив видавництва, а й цілий штат професіоналів, далеких від літературних галузей. «Коти-Вояки» мають:

 • Власний сайт з іграми, даними про персонажів, книгами.

 • Мобільний додаток з інформацією про головних героїв, племена, сюжетні лінії, вікторини.

 • Карти та путівники з детальним описом місцевості, де мешкають герої.

 1. Підняття соціально важливих тем

Посилена увага до історії обумовлена та її цікавою концепцією. Автори не просто розповідають про пригоди героїв, а й порушують питання політики, війни, неідеальності особистості та суспільного порядку, релігії, кохання та вибору, добра й зла.

 1. Нагороди

У 2003 році Booklist включив першу книгу циклу «Стань диким!» в топ-10 кращих молодіжних фентезі. Три роки потому  на премії Publisher Weekly «On The Cuff» awards «Коти-Вояки» назвали найкращою книжковою серією.

 1. Фан-клуб

За неофіційними підрахунками сьогодні у світі налічується близько 30 млн людей, які читали хоча б одну книгу серії. Загальний тираж налічує 14 млн книг, які були видані на 35  мовах світу.

 1. Чи можна «Коти-Вояки» читати українською

электрона книга Коти вояки, pocketbook

На території нашої країни перші книги з'явилися відносно нещодавно – у 2016 році. Цікаво, що перекладач «котів» в роботі використав спеціальну термінологію Національної скаутської організації Пласт.

Електронні пригодницькі книги можна завантажити онлайн в інтернет-магазині PocketBook.

Автор: Субмарина
18.11.2021 (13:15)